Scarlett Etzel – Jak walczyć z Bossem

https://www.youtube.com/watch?v=7tVB3lO5CHQ&ab_channel=Maxigashi

Cobra Bastion to jeden z najpopularniejszych miejsc w całej tibii. Mała wyspa pełna zabójczych kobr oferuje sporo expa, profitu jak i wiele przydatnych i cennych skarbów. Można tu spotkać graczy każdego typu, drużyny biegające w podziemiach bastionu. Magów i druidów czyszczących chordy zabójców na wyższych piętrach, Rycerzy i paladynów farmiących mini bosy jak i innych Tibijczyków próbujących swojego szczęścia w walce z jednym z najpopularniejszych bosów W Tibii. Codziennie na platformie spotkać możemy dzielnych wojowników czekających na swoją kolej do walki ze Scarlett Etzel.

Oczywiście aby zrobić na dostęp do Scarlett musimy mieć 250 lvl i pokonać wszystkie mini bosy na Cobra Bastionie.
Ze Scarlett możemy walczyć co 20 godzin w maksymalnie 5 osób jednak wygodniej jest iść samemu by nie ryzykować zbędną śmiercią. Zaraz powiem dlaczego.

Po ustawieniu się na platformie i kliknięciu głowy cobry na scianie zostaniemy przeniesieni do sali tronowej Scarlett Etzel.
Oprocz Bosa w pomieszczeniu znajduje się Tron, stojak na wraz z Galthen’s Chestplate oraz sporo kolumn, dokładnie ’16’.

To właśnie kolumny w pomieszczeniu odgrywają tutaj kluczową rolę. Zwróć uwagę że co jakiś czas obracają się same lub gdy po prostu je użyjemy. Naszym zadaniem będzie użycie zbroi która znajduje się obok tronu aby unieruchomić Scarlett i Skierować w jej kierunku 4 sąsiadujące ze sobą kolumny pomiędzy którymi znajduje się boss.

Pod żadnym pozorem nie uderzaj unieruchomionej Scarlett będąc blisko niej gdy kolumny zwrócone są w jej stronę. Gdybyś to zrobił oddała by Ci potężnym atakiem z ziemi za ponad 7500hp który zabija na strzała większość niskopoziomowych Tibijczyków.

Gdy Scarlett stoi nieruchomo, a 4 kolumny zwrócone są w jej stronę udaj się na bezpieczną odległość i zaatakuj ją np z runy 'Avalanche’. Otrzyma ona potężne obrażenie i uwalnia się ze 'stuna’. Teraz odczekujemy 20 sekund aż zbroja ponownie się pojawi i powtarzamy tę czynność 4 razy aż do zabicia Scarlett Etzel.
Mała ale bardzo ważna uwaga. Każde uderzenie Scarlett gdy nie jest unieruchomiona leczy ją więc powinniśmy unikać jej atakowania podczas ustawiania kolumn.

Tak to wygląda w teorii. Jednak jest kilka ciekawych trików by ułatwić sobie robienie tego bosa. Na pewno przydadzą się mniej doświadczonym graczom.

  • Zacznijmy od tego że nie musimy wcale stać ze Scarlett i zbierać na siebie niepotrzebny DMG. Boss może uderzyć combo za aż 2500. Możemy odlurować ją sobie na południe areny, wrócić pod tron i ustawić na spokojnie 4 filary. Wtedy dopiero idziemy po Scarlett i staramy się użyć zbroi gdy znajdzie się pomiędzy wcześniej przygotowanymi kolumnami. Czasami trzeba chwile koło niej pobiegać zanim się zatrzyma i musimy uważać żeby nie wybiegła poza kolumny.
  • Zauważyłem że po kliknięciu zbroi Scarlett nie zatrzyma się dopóki nas nie uderzy więc jeśli jesteśmy gotowi to możemy podłożyć się pod 1 hit pomiędzy kolumnami i szybko uciec by zapobiec przypadkowemu wyjściu Bosa z pułapki.
  • Samą zbroję można przesuwać więc możemy ją też położyć już w pułapce by nie musieć dobiegać do Scarlett.
  • Być może niektórzy mogą mieć problem ze zrobieniem tego Bosa postaciami magicznymi. Sam posiadam Maga którym czasem pogrywam i odkąd zmieniono Utamo Vita, Scarlett stała się bardziej wymagająca lub przynajmniej bardziej czasochłonna. Często przed każdą próbą zablokowania bosa uciekam w bezpieczne miejsce Odnawiam Utamo Vita i odczekuje parę sekund aby spadł cooldown wtedy nawet jeśli popełnię jakiś błąd i otrzymam nieco więcej obrażeń to w pogotowiu będę mieć kolejną utamo vitę która być może uratuje mi życie.
  • Jeśli grasz paladynem i obawiasz się że jednak możesz nie przeżyć to w sumie możesz zabierać ze sobą kilka Might Rignów oraz Stone skinów. Nie są aż tak drogie, a ty i tak nie tankujesz cały czas bosa więc znacznie mogą pomóc w momencie unieruchamiania bosa.
  • Często do Scarlett w godzinach szczytu ustawia się duża kolejka. Wtedy warto wchodzić jednak w kilka osób gdzie każdy uderza Scarlett czy to z jakiejś runy czy z broni po czym wychodzą, a w pokoju zostaje tylko jedna osoba i zabija bosa. Wtedy i tak każdy dostaje Loot i są potwierdzone przypadki że w ten sposób zostały również zloocone tak bardzo pożądane Cobra Itemy. Metoda ta ma tylko jedną wadę. Czasami możr się tak zdarzyć że dostaniemy tylko Green gema.

Z mojej strony to wszystko. Powodzenia w walce z Scarlett Etzel i do zobaczenia na Tibijskich szlakach!